دستگاه لیبل چسبان یا لیبل زن

دستگاه لیبل چسبان یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در خطوط بسته بندی صنایع غذایی ،دارویی،آرایشی-بهداشتی و شیمیایی است.
چرا که تمام اطلاعات محصول اعم از نام محصول،اجزا تشکیل دهنده و000 بر روی لیبل چاپ شده و باید بر روی کالا چسبانده شود.
به عبارتی می توان گفت که هویت کالا بر روی لیبل چاپ شده است.همچنین لیبل می تواند نقش مهمی در بازار یابی کالا ایفا کند چرا که طرح گرافیکی آن می تواند نظر مشتریان را به خود جلب کند و در قفسه فروگاه محصول را از سایر محصولات متمایزکند.
لیبل ها معمولا با دستگاه های لیبل چسبان با تکنولوژی های متفاوتی بر روی کالا اصاق می شوند.
بعضی از دستگاه های لیبل چسبان جهت الصاق لیبل های پشت چسبدار برروی محصول طراحی شده اند.در این دستگاه ها لیبل پشت چسبدار از روی رول برداشته شده و بصورت اتوماتیک بر روی محصول چسبانده می شوند.
این دستگاه در مدل های لیبل چسبان دستی ،لیبل چسبان اتوماتیک خطی و لیبل چسبان اتواتیک روتاری تولید می شوند.
خروجی دستگاه های لیبل زن اتوماتیک خطی بسته به شکل کالا،محل قرار گیری لیبل و این که از استپ موتور استفاده کنند و یا از سرو موتور استفاده کنند از 6000 عدد تا 14000 عدد در ساعت متغیر است.
از این تکنولوژی دستگاه های لیبل چسبان برای چسباندن لیبل بر روی ظروف تخت (یک طرف و یا دو طرف) و ظروف گرد بصورت کامل و یا قسمتی از ظرف گرد استفاده می شود. مثل ظروف مربا ،سس ها،ظروف دارویی ، شامپو، کرم،روغن موتور و 000 استفاده کرد.
تکنولوژی دیگر دستگاه لیبل چسبان که در ایران به دستگاه لیبل زن opp معروف است لیبل به دور ظرف پیچیده می شود سپس لبه های لیبل چسب خورده و لیبل به دور محصول فیکس می شود.
معمولا لیبل هایی که برای بطری های آبمعدنی و نوشابه ها استفاده می شود توسط این نوع از دستگاه های لیبل چسبان به دور بطری چسبانده شده اند.
سرعت این دستگاه تا 100000 بطری در ساعت هم می رسد.

نوع دیگری از لیبل چسبان ها که به لیبل اپلیکیتورها معروف هستند در واقع همان لیبل زن های پشت چسبدار هستند ولی فاقد واحد تسمه نقاله می باشند و بر روی پایه های مخصوصی قرار می گیرند و برای الصاق لیبل هایی که حاوی بارکد،RFID،اطلاعات حمل ،اطلاعات انبارداری هستند و معمولا توسط لیبل پرینترها چاپ می شوند بر روی جعبه ها، کارتن ها،پلت ها و بشکه هاو000 استفاده می شوند.

جهت مشاوره،بامادرارتباط باشید